Zarządzanie, finansowanie, doradztwo
Zadzwoń do nas: 12 311 98 59

Sprzedaż i zakup wierzytelności

sprzedaż wierzytelności

sprzedaż wierzytelności

Sprzedaż wierzytelności w celu windykacji

Jakie wierzytelności są przedmiotem sprzedaży?

Bywa, że przedsiębiorcy nie są zainteresowani windykacją należności przeterminowanych, spornych lub pozostających w bezskutecznej egzekucji. Windykacja taka wiąże się przecież z kosztami, które zazwyczaj już ponieśli i nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu albo które są zwyczajnie wysokie lub nieopłacalne. W takiej sytuacji jednym z rozwiązań jest sprzedaż wierzytelności. Jeżeli jako przedsiębiorca chcesz odzyskać wierzytelność a masz dość ponoszenia kosztów ta oferta jest dla Ciebie.

Jakie są tego zalety?

Nabycie wierzytelności przez firmę windykacyjną pozwala przenieść na windykatora wszystkie koszty związane z audytem prawnym stanu rzeczy, rozpoczęciem działań prawnych, w tym sądowych, egzekucyjnych oraz zmierzajacych do ustalenia majątku dłużnika. Przedsiębiorca sprzedający wierzytelność oddaje całość spraw firmie windykacyjnej, a jedyne co otrzymuje w zamian to pieniądze.

Czy to jest opłacalne?

W jakiej cenie wierzytelności są nabywane? Za każdym razem wierzytelność jest wyceniana indywidualnie, jednakże istnieją dwa sposoby – albo płatność za nabywaną wierzytelność następuje z góry (w chwili podpisania umowy) i wtedy ceną jaką otrzymuje sprzedający przedsiębiorca jest mniejsza, wynosi ona kilka lub kilkanaście procent wartości nominalnej – albo płatność jest „z dołu” (w chwili zakończenia procesu windykacyjnego i wtedy cena jaką otrzymuje sprzedający jest wyższa, wynosi ona kilkadziesiąt procent wartości nominalnej.

Zobacz również

Doradztwo

Z chęcią dzielimy się wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania finansowaniem przedsiębiorstw, w sposób prosty, zwięzły i logiczny odpowiemy na Twoje wątpliwości.

Finansowanie

Jesteśmy zainteresowani uczestniczeniem w rozwoju Twojego biznesu, uczestniczymy aktywnie w prowadzeniu przedsiębiorstwa i finansując jego operacje.

Sprzedaż i zakup wierzytelności 14 czerwca 2016

Kontakt

ProEquity Sp z o.o.
ul. Przemiarki 23A/64
30-384 Kraków

Skype: hubert.czajowski
E-mail: hubert.czajowski@proequity.pl
Tel: 600 912 643
Tel: 12 311 98 59