Zarządzanie, finansowanie, doradztwo
Zadzwoń do nas: 12 311 98 59

Startupy

Inwestowanie w start-up wiąże się z ryzykiem, to wiedza powszechna. Jednakże pewne ryzyka można wyłączyć, a inne znacząco zmitygować wykorzystując podmioty zewnętrzne.

Ryzyko kosztów stałych

Inwestując w start-up chcielibyśmy aby nasze pieniądze zostały przeznaczone na „core business”, na to co rzeczywiście tworzy wartość przedsiębiorstwa i co decyduje o jego zdolności do generowania pieniędzy w przyszłości. Tymczasem tworząc spółkę automatycznie wpadamy w pewien poziom kosztów stałych, które będą z różną regularnością zabierać część przeznaczonych na rozwój środków, tymi kosztami są koszty administracyjne takie jak: wynajęte biuro, zakupione lub wynajęte meble, komputery i inny sprzęt biurowy, zatrudnieni ludzie w administracja kontrolujący korespondencję, zbierający zamówienia, wystawiający faktury, kontrolujący spływ należności itp.

Ryzyko menedżerskie

start-up ma to do siebie że popełnia błędy szukając swojej docelowej formuły działalności. Przedsiębiorca uruchamiający swoją działalność dysponuje wiedzą specjalistyczną z zakresu swojego życiowego doświadczenia ale najczęściej nie jest profesjonalnym menedżerem umiejącym kontrolować złożoność wszystkich procesów bo to przychodzi z wiekiem i z doświadczeniem. Najczęstszym błędem jest otoczenie się „niewłaściwymi ludźmi”, znanymi młodemu menedżerowi z innych okoliczności ale nie zawsze wnoszącymi adekwatną wartość do spółki.

Ryzyko niepełnej kontroli

młoda spółka najczęściej nie dysponuje żadnym systemem kontrolingu bo to oznacza koszty, tworzy rozwiązania ad hoc które są niedrogie i co do zasady sprawne ale też narażone na przekłamania i zafałszowania. Inwestując swoje pieniądze w cudzy projekt każdy przedsiębiorca chce mieć dostęp do danych umożliwiających mu rozważne podejmowanie ryzyka.

Oferta ProEquity została przygotowana z myślą o odpowiedzi na pojawiające się zagrożenia.

Koszty stałe zamieniamy na zmienne, uzależnione od skali operacji gospodarczych.
Ryzyko menedżerskie wyłączamy dostarczając kompletną usługę administracyjną świadczoną przez sprawdzony zespół.
Ryzyko niepełnej kontroli wyłączamy dostarczając inwestorowi możliwość niezależnej i nieskrępowanej kontroli procesów, analizy ich kosztów i zasadności wydatków.

Zobacz również

Firmy w restrukturyzacji

Przeprowadzenie spółki z sukcesem przez proces restrukturyzacji jest ogromnym wyzwaniem. Naszym zadaniem jest wyodrębnienie kluczowych procesów gospodarczych, zabezpieczenie ich w wybranej formie prawnej oraz zapewnienie środków finansowych pozwalających na bezproblemowe operacje.

Firmy potrzebujące finansowania

Opieramy finansowanie o stronę przychodową przedsiębiorstwa i dzięki temu zwiększamy skalę operacji aż do poziomu który pozwala na terminowe wywiązywanie się przez przedsiębiorstwo ze wszystkich swoich zobowiązań.

Startupy 16 czerwca 2016

Kontakt

ProEquity Sp z o.o.
ul. Przemiarki 23A/64
30-384 Kraków

Skype: hubert.czajowski
E-mail: hubert.czajowski@proequity.pl
Tel: 600 912 643
Tel: 12 311 98 59